دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس

 http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

شرکت روسی کسپرسکی اتهامات مبنی بر اینکه این شرکت تهدیدی جدی برای امنیت ملی آمریکاست را رد کرد .

چندی پیش چند رسانه آمریکایی هشدار دادند که استفاده از محصولات کسپرسکی در شرکتها و سازمانهای آمریکایی میتواند به هکرها اجازه دهد تا به شبکه های صنعتی این کشور آسیب وارد کنند .

کسپرسکی این اتهامات را رد کرده است .

جالب است که در بیشتر موارد این رسانه های آمریکایی هستند که از شرکت کسپرسکی حمایت کرده و بخش زیادی از اخبار تولید شده توسط این شرکت را منتشر و بازنشر میکنند .

به نظر شما هدف رسانه ها و برخی شرکتهای آمریکایی از قدرت دادن به کسپرسکی و باد کردن این شرکت روسی چیست !

در ادامه کسپرسکی مدعی شده به ساختار و سازمانهای دولتی روسیه وابستگی ندارد .

وزارت دفاع آمریکا بارها به طور جدی هشدار داده که هکرها با استفاده از نرم افزارهای ساخته شده توسط کسپرسکی قادر هستند تا به شبکه ها و کامپیوترهای صنعتی این کشور آسیب وارد کنند .

براساس اسناد منتشر شده ، استفاده از نرم افزارهای روسی " کسپرسکی " در شرکتها و سازمانهای آمریکایی ، باعث آسیب پذیر شدن سیستمهای صنعتی آمریکا می شود و زمینه جمع آوری اطلاعات از این سیستمها توسط نرم افزار روسی فراهم می شود .

پنتاگون هشدار داده استفاده از نرم افزار روسی " کسپرسکی " در بخشهای زیرساختهای حیاتی مانند برق و پتروشیمی و گاز میتواند خسارات جبران ناپذیری به امنیت ملی این کشور وارد کند .

Kaspersky Lab Denies Being a Threat to US Security

درباره کسپرسکی :

شرکت روسی کسپرسکی در سال 1997 در روسیه تاسیس شده و در طول این سالها سعی نموده تا با استفاده از ترفندهای مختلف خبری و تبلیغاتی ، خود را یک شرکت پیشرو و معتبر در حوزه آنتی ویروس نشان دهد .

در طول سالهای اخیر فعالیتها و سیاستهای غیر اخلاقی و غیر قانونی این شرکت روسی و کلاهبرداری از طیف وسیعی از مشتریان و نمایندگانش و وجود آسیب پذیری های امنیتی خطرناک باعث شد تا دردسرهای زیادی برایش درست شود .

موفق نبودن در رقابت با غولهای امنیتی و گیر کردن در رقابت با شرکتهای هم سطح خودش و از طرفی قطع ارتباط دهها نماینده VAD و Reseller و استعفای صدها کارمند و مدیر این شرکت روسی که در برخی موارد حتی باعث تعطیلی دفاتر این شرکت روسی شد ، باعث وخیم شدن اوضاع برای این شرکت روسی شد .

برخی کارشناسان حوزه امنیت اعتقاد دارند که حذف ناگهانی نام ایران از وب سایت کسپرسکی هیچ ارتباطی به تحریمهای بین المللی نداشته و باج خواهی برخی نمایندگان از این شرکت و از طرفی ترس از تعقیب قضایی خود و اشخاص و شرکتهایی که به نوعی از فعالیتهای کلاهبردارانه این شرکت حمایت کرده اند ، باعث شد تا این شرکت روسی مجبور به حذف ناگهانی نام ایران و نمایندگان ایرانیش بگیرد .

جالب است بدانید شرکت دورانتاش از نمایندگان سابق کسپرسکی چند ماه پیش از اینکه ارتباط با این شرکت روسی را قطع کند به شدت از طرف رسانه های حامی کسپرسکی و شرکای تجاری ، تبلیغاتی و خبریش آماج حملات و شایعه سازی ها قرار گرفت که دلیل آن صرفآ معرفی و ارائه نسخه های معتبر محصولات آنتی ویروس دیگر شرکتهای امنیتی مخصوصآ شرکتهای پیشرو و با سابقه آنتی ویروس بوده است .

در منطقه خاورمیانه نیز دهها شرکت ارتباط با کسپرسکی را قطع کردند که از جمله آنها میتوان به  شرکتهای دورانتاش ، گلدن سیستم ، کامپیوترلینکس خاورمیانه و وستکان اشاره نمود .

همچنین دفتر ترکیه کسپرسکی به دلیل استعفای همه کارمندان و مدیران مستقر در این دفتر و قطع ارتباط همه نمایندگانش تعطیل شد و مدیریت آن به دفتر خاورمیانه کسپرسکی که در شهر دبی قرار دارد واگذار شد .

البته خود دفتر خاورمیانه کسپرسکی هم در طول این سالها شرایط بسیار بحرانی داشته است .

استعفای 3 مدیر اصلی دفتر کسپرسکی در امارات در طول 5 سال گذشته و بدون مدیر بودن این دفتر برای حدود یک سال و نیم در نهایت باعث شد تا کسپرسکی شخصی روسی را از روسیه به دبی انتقال داده و اون را به عنوان مدیر دفتر خاورمیانه و ترکیه اش در دبی معرفی کند .

آخرین مدیر مستعفی دفتر خاورمیانه و ترکیه کسپرسکی آقای قسان داری بود که فقط برای حدود 5 ماه در شرکت کسپرسکی دروام آورد و به سرعت این شرکت را ترک کرد . 

اخبار مرتبط :

آنتی ویروس های کسپرسکی به هکرها اجازه سرقت اطلاعات میدهند .

برخی سیاستها و فعالیتهای شرکت روسی کسپرسکی


دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران


نوع مطلب : اخبار شرکتها، تحلیل و بررسی، 
برچسب ها : kaspersky، کسپرسکی، کاسپرسکی، کسپراسکی، کاسپراسکی، آنتی ویروس، لایسنس،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 16 اسفند 1394 10:46 ب.ظ
نمیدونم هدف شما از کوبیدن کاسپر چیه؟من که یه کاربر حرفه ای هستم یه بار سیستمم وحشتناک ویروس گرفته بود من شنیده بودم نورتون که مثلا یکی از غولهای انتی ویروسه رو نصب کدم.سیستمم رو پاکسازی که نکرد هیچ دمار از روزگارش هم دراورد جوری که اشک منابع سیستمم مثل سی پی یو رم را دراورد اما نهایتا کاسپر فرشته نجاتم شد
به نظر من در شناسایی بدافزارهای ناشناخته و پیچیده نورتون به گرد پای کسپر هم نمیرسه. کاری ندارم چه شرکتهایی با نورتون همکاری میکنن یا اینکه کاسپر شریکی نداره. تجربه من که این بود.
دیسنا www.DISNA.irسلام .


- کسی کسپرسکی رو نکوبیده . ما صرفآ بخش کمی از اطلاعات معتبری که از فعالیتها و سیاستهای شرکت روسی کسپرسکی و برخی شرکاش داشتیم رو منتشر کردیم .


خوب طبیعتآ اگر کسپرسکی فعالیت غیر قانونی و غیر اخلاقی نداشت ، ما هم چیزی منتشر نمیکردیم .


فراموش نکنید که همه مطالب و یادداشتهای دیسنا به صورت معتبر و موثق و همراه با مستندات منتشر شده است .


- شما که کاربر حرفه ای هستی چرا سیستمون ویروسی شده بوده ؟! مگه ضد ویروس معتبر نداشتین ؟ اگه نداشتین پس کاربر حرفه ای نیستین . فقط فکر میکنین حرفه ای هستین .


شما که مثلآ کاربر حرفه ای هستین چطور نمیدونین که وقتی سیستمی آلوده هست نباید روش ضد ویروس نصب بشه . بلکه اول باید با استفاده از ابزارهای ویروس یابی اون سیستم اسکن بشه !!!!


پس شما فقط ادعا دارید که کاربر حرفه ای هستین و خوب متاسفانه در واقعیت مشخصه هیچ اطلاعاتی از مسائل امنیتی و آنتی ویروس ندارید . یا اطلاع دارید ولی اطلاعاتتون درست نیست .


همین که روی سیستم آلوده ضد ویروس نصب کردین . و همین که ضد ویروس معتبر نداشتین و همین که با بخش پشتیبانی شرکتی که ازش ضد ویروس خریدین تماس نداشتین . همین نشون میده شما نه تنها حرفه ای و متخصص نیستین ، بلکه ی کاربر فوق آماتور هستین و با احترام باید به عرضتون برسونیم تجربه و نظرات این دست از کاربرها طبیعتآ ارزش علمی و فنی نداره .


تازه مشخص نیست اصلآ اون چیزی که روی سیستمتون نصب کردین نسخه اصلی نورتون بوده یا نسخه جعلی و تقلبی و دستکاری شده بوده !!!!


موفق باشید .

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
www.disna.ir

دیسنا
یکشنبه 16 اسفند 1394 06:33 ب.ظ
دیسنای عزیز به عرضت برسونم بنده خیلی از باجگیر ها رو با نورتون سیمانتک تست کردم ( تست اجرا ) و صد البته همونطور که قبلا گفتم آلوده شدم اما با کسپرسکی با تکنولوژی های قوی ای که بکار برده هیچگونه آلودگی نداشتم


البته باید بگم تقریبا از هر 3 کاربری که دیدم 1 کاربر نمیتونه محصولات کسپرسکی رو آپدیت کنه و مشکل آپدیت داره حالا چرا؟ یا مشکل از آی اس پی های ایرانه یا موضوع دیگه

البته با اینکه این خبر از طرف آمریکا منتشر شده لینک منبع رو هم قرار دادید ممنونم اما باید توجه داشته باشیم سایت خود سیمانتک هم برخی اخبار کسپرسکی رو منتشر میکنه ( حتما میدونیم که سیمانتک دیگه تقریبا دست دولت آمریکاست پس نمیشه آمریکا با کسپر مشکل داشته باشه ولی بارز ترین و محبوب ترین و معتبر ترین کمپانی امنیتی آمریکا با دولت مخالف باشن ! ):D

حالا این چندگانگی خیلی گیج کننده شده ( یا منبع موضوع دیگری بوده و دیسنا به نحوی در ترجمه منظور دیگه ای رو میرسونه که البته بعیده بالاخره یک نفر از بازدید کنندگان میتونن لینکو ترجمه کنن ... یا اینکه واقعا این خبر درسته و بین سیمانتک و دولت ... که باز این هم بسیار بعیده :D )
دیسنا www.DISNA.irسیاست چیزیه که بحزء متخصصین بسیار خبره و کسایی که تو کار سیاست امنیت هستن به سادگی ازش سر در نمیارن .


جالبه بدونین سیمنتک خودش یکی از حامیان اصلی کسپرسکی هست . حتمآ میپرسید چرا ! خوب این دیگه از اون چیزاست که نمیشه تو این سایت گفت .بهر حال ی سیاستی هست که باید یکسری از کاربرها و شرکتهای محصولات شرکتی رو مثل کسپرسکی استفاده کنن . اینهم چراش بماند . قابل گفتن نیست .


بخشی از اطلاعاتی که کارشناسای دیسنا در اختیار دارن ، اطلاعاتی هست که بابت هزینه های زیادی میشه و طبیعتآ امکان ارائه اونها به صورت رایگان وجود نداره .


موفق باشید .

دیسنا : خبرنامه تخصصی آموزشی آنتی ویروس ها
یکشنبه 16 اسفند 1394 05:46 ب.ظ
کاملا مشخص هست مدیر دیسنا چیزی از امنیت اطلاعات نمیدونه. کسپر روسی یکی از قوی ترین ابزار امنیتی جهان هست و حتی آمریکا توان رقابت با اون رو نداره. با آشغال هایی مثل نورتون و مک آفی .
اگر نورتون بدرد بخور بود که روی دست دیسنا باد نمی کرد.
دیسنا www.DISNA.irالان شما از چی ناراحتی ؟!


از اینکه دیسنا دست شرکتها و فروشندگان نامعتبر و شیاد آنتی ویروس رو کرده ؟


یا از اینکه دانش و اطلاعات کاربرهای ایرانی بیشتر شده و فروش محصولات بنجولی مثل کسپرسکی خیلی بهشون سخت تر و در بسیاری از موارد غیر ممکن شده ؟؟؟


یا از اینکه طیفی از کاربرهای فضای مجازی به وجود اومدن که حرفه ای تر به موضوع امنیت نگاه میکنن و دیگه فریب 4 تا رسانه رشوه بگیر رو نمیخورن ؟!

در ضمن : دیسنا فروشنده آنتی ویروس نیست که بخواد چیزی روی دستش باد کنه .برو با خیالات و توهماتت خوش باش آقا یا خانم بی نام و نشان .دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات