دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس


http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

شرکت روسی کسپرسکی دیوانه وار در حال انتشار اخبار کذب و دروغ با اهداف ایجاد موج تبلیغاتی و فریب کاربران است .

برای نمونه شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی نام ویروسی که پیش از این توسط دیگر شرکتهای امنیتی از جمله Fox-it و Group-IB با نام Anunak شناسایی شده را به Carbanak تغییر داده و با یک تیتر خبری جنجالی و اغواء کننده و متن ساختگی و توهم زا و طرح ها و نمودارهای گرافیکی از طریق وب سایت نیویورک تایمز منتشر نموده است .

کسپرسکی برای اثرگذاری خبرسازیش تلاش کرده از ارقام فضایی استفاده کند :

یعنی سرقت 1 میلیارد دلار از 100 بانک بین المللی . ( دروغ هر چه بزرگتر ، باور کردنش راحت تر )

حال چگونه کسپرسکی میزان مبلغ سرقت شده ( 300 میلیون تا 1 میلیارد دلار ) و تعداد بانکهایی که از آنها سرقت شده را فهمیده فقط باید از مدیران خلاق شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی پرسید !

Anunak (aka Carbanak) Update

البته از کسپرسکی بعید نیست .

شرکتی که مشخص شده تعداد کاربرانش را به دروغ 300 میلیون اعلام کرده ، گفتن دروغهای بزرگتر و بیشتر طبیعی و عادی است .


" شناسایی پیچیده ترین جاسوس افزار تاریخ " توسط کسپرسکی ، خنده دار تر از ادعای قبلی کسپرسکی :

خبر دیگری که به فاصله بسیار اندکی پس از خبر " بزرگترین سرقت سایبری تاریخ " توسط کسپرسکی منتشر شده ، خبر شناسایی " پیچیده ترین جاسوس افزار تاریخ " توسط این شرکت می باشد .

برخی از رسانه های عوض شبکه خبرپراکنی شرکت کلاهبردار کسپرسکی این خبر را با عنوان "کشف پیچیده‌ترین شبکه هکری جهان " منتشر کرده اند .

( جالب است در طول سالهای اخیر همیشه در ابتدا پیچیده ترین و بزرگترین و خطرناک ترین تهدیدات و حملات سایبری فقط توسط کسپرسکی شناسایی شده اند و پس از آن در عرض 24 ساعت تا 1 هفته بعد مشخص شده همیشه ادعاهای کسپرسکی نادرست و اشتباه بوده ! )

فاصله بسیار اندک انتشار این اخبار با یکدیگر ثابت میکند کسپرسکی تیمهای خبری و تبلیغاتی خود را برای ایجاد موج خبری و تبلیغاتی و فریب گسترده کاربران و شرکتها مخصوصآ در ایران بسیج کرده است .


در خبر " شناسایی پیچیده ترین جاسوس افزار تاریخ " کسپرسکی مدعی شده موفق به شناسایی چندین برنامه جاسوسی بسیار خطرناک شده که از حدود 15 تا 20 سال پیش در حال فعالیت هستند .

کسپرسکی سپس این ویروسها و جاسوس افزارها را به آمریکا و سازمان امنیت ملی آمریکا ( NSA ) و سازندگان ویروسهای رجین و استاکس نت و فلیم ارتباط داده است .

توهم و تخیل کسپرسکی آنقدر قوی بوده که شرکتهای وسترن دیجیتال ، سیگیت ، مکستور ، توشیبا و آی بی ام و دیگر کمپانی های برتر فناوری را نیز به جاسازی این جاسوس افزار در سخت افزارهای خود مخصوصآ هارد دیسکها متهم کرده و ادعا کرده بیشترین آلودگی در کشورهای ایران ، روسیه ، پاکستان ، افغانستان ، هند ، چین ، سوریه و مالی شناسایی شده اند .

پاسخ شرکتها و سازمانهای مورد اتهام کسپرسکی جالب است :

شرکتهای سیگیت و مکستور اصلآ کسپرسکی را حساب نکرده و فقط طی اطلاعیه ای اعلام کردند تجهیزات این شرکت ها دارای امنیت بالایی است و فاقد هرگونه بدافزار و جاسوس افزار می باشد .

سازمان امنیت ملی آمریکا ( NSA ) اعلام کرده قرار نیست به یاوه گویی ها و اتهام زنی های هر شخص و شرکتی پاسخ دهد .

شرکتهای توشیبا و آی بی ام هم تا این لحظه کلآ خبر و ادعاهای کسپرسکی را نادیده گرفته اند و اهمیتی به آن نداده اند .

نکته ای که باید به آن توجه شود :

کسپرسکی به دلیل اینکه نتوانسته با کمپانی های بزرگ و معتبر آنتی ویروس رقابت کند و هم اکنون در رقابت با شرکتهای متوسط و کوچک ضد ویروس نیز دچار مشکلات و دردسرهای جدی شده به هر دری میزند تا کاربران را به خرید محصولاتش قانع کند .

خبرسازی های آقای اسنودن " کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا " و ویروسهایی مانند فلیم و استاکس نت که اتفاقآ همه اولین بار توسط شرکتهایی بجزء کسپرسکی شناسایی شده اند و تشدید جدال بین روسیه با اروپا و آمریکا مخصوصآ بر سر اوکراین و شبه جزیره کریمه ، باعث شده تا کسپرسکی بهانه خوبی برای خبرسازی و انتشار مطالب کذب و نادرستش پیدا کند .

از طرفی تقریبآ هیچ شرکت بزرگ و معتبر فناوری حاضر به همکاری با شرکت کلاهبردار کسپرسکی نبوده و در یکی دو مورد قراردادهای منعقد شده بین آنها یا از همان ابتدا اجرا نشده و یا پس از زمان اندکی فسخ شده است .

البته نباید فراموش کرد کاربران بیش از اینکه نگران جاسوسی های آمریکا باشند ، نگران جاسوسی های دولتها و شرکتهای روسی و چینی بوده اند .

مخصوصآ که تاریخ ثابت شده کشورهای چین و روسیه هیچ تعهدی نسبت به مسائل بین المللی ندارند .

از طرفی به نظر میرسد برخی دولتها مانند دولت آمریکا چندان بدشان نمی آید که کاربران ، شرکتها و سازمانهای برخی کشورها از آنتی ویروس ها و محصولات شرکت روسی کسپرسکی استفاده کنند !!!

شرکت روسی کسپرسکی بر خلاف ادعاهایش مشکلات جدی در تولید و پشتیبانی آنتی ویروس هایش دارد .

برای نمونه چندین بار تصحیح آپدیتهای اشتباه آنتی ویروسهای این شرکت بین 3 روز تا 20 روز طول کشیده است .

حتمآ میدانید در ضد ویروسهای کسپرسکی نقص های امنیتی بسیار خطرناکی شناسایی و افشاء شده اند که کسپرسکی حتی برای ماهها قادر به رفع و ترمیم آن نقص های امنیتی نبوده و در چندین مورد تا ارائه نسخه جدید کسپرسکی در صدد رفع نقص های امنیتی بر نیامده است .

موارد افشاء نشده بماند .

( کافیست عبارت " نقص امنیتی
کسپرسکی " را گوگل جستجو کنید تا اخبار مربوطه را در دیسنا مشاهده نمائید . )

از طرفی برخی ویژگی های امنیتی و حفاظتی که در آنتی ویروس های کسپرسکی به کار رفته و این شرکت در تبلیغاتیش بر روی آنها تاکید بسیاری دارد ، یا صرفآ تبلیغاتی هستند و یا نه تنها کمکی به افزایش امنیت نمیکنند ، بلکه امنیت کاربران را با تهدید جدی مواجه میکند .

برای نمونه برخی ویروسها و تروجانها به سادگی قادر به سرقت اطلاعات از کیبورد مجازی می باشند " ویژگی که کسپرسکی بر روی آن تبلیغ کرده است . " و یا ویروسهایی که به سادگی قادر هستند از ویژگی سندباکس ( Sandbox ) تعبیه شده در آنتی ویروس های کسپرسکی عبور کرده و هسته اصلی سیستم را آلوده کنند .

باید دید تا چه زمانی کسپرسکی قادر است به روند خبرسازی های نادرست و اشتباه خود ادامه داده و چه تعداد از کاربران ساده لوح فریب ترفندهای خبری و تبلیغاتی این شرکت روسی را میخورند !

مورد تاسف بار این است که وب سایت مرکز ماهر طبق معمول به انتشار اخبار مبهم و نادرست کسپرسکی ادامه داده و از انتشار اخبار و نظرات شرکتهای معتبر و کارشناسان خبره امنیتی طفره می رود .

اخبار مرتبط :

چرا کسپرسکی شایعه کرد سهامش در بورس عرضه شده ؟


دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایراننوع مطلب : اخبار تهدیدات و ویروسها، اخبار شرکتها، تحلیل و بررسی، 
برچسب ها : کسپرسکی، ویروس، تروجان، کاسپراسکی، کسپراسکی، آتنا، آواژنگ،
لینک های مرتبط :
جمعه 8 اسفند 1393 12:24 ق.ظ
انتشار اخبار دیسنا به هیچ وجه در جهت پیشبرد روند اطلاع رسانی صحیح و شفاف در حوزه امنیت فضای مجازی نیست بلکه فقط و فقط در جهت منافع مالی شرکت دورانتاشه .. توهمات دیسنا چیزی نیست که جز وبلاگ دیسنا جایی رسمیت و ارزش داشته باشه و ارزش علمی این مطالب در واقع با رمان های بچه های مهدکودک برابری میکنه شما برای انتشار باید به مهدکودک های سراسر کشور مراجعه کنی
این همه تلاش احمقانه شما در جهت تخریب کسپرسکی واقعا جای تأمل داره و حقایق پشت پرده شرکتتون و عقاید شخصی و سیاست های فروشتون رو میرسونه که عین روز روشن شده
در حالی که تو منجلاب دروغ و نفرت از کسپرسکی دست و پا میزنین با اخبار های چرند و مسخره ی پی در پی در مورد کسپرسکی چیزهای خنده داری مینویسین که زور زدن های بی مورد و مقاومت بچگانه تون در مقابل حقیقت رو میرسونه این همه دروغ راجع به شرکتی که در مقابل حتی یک کارمندش پشم هم نیستین قصه ی خنده دار ترین حکایت دنیاس که یه سایت شخصی و در پیت و هیچ کاره به خودش اجازه میده بیاد راجع به یه شرکت امنیتی بزرگ و بین المللی که بهترین مغزها رو در اختیار داره نظر بده
فقط میتونم بگم متاسفم براتون واقعا تاسف باره
توهماتی که شما در مورد کسپرسکی ساختین و باهاش مخ پرسنلتون رو شستشو دادین به گونه ایست که این افراد شرکت کسپرسکی رو با مشخصات مورد علاقه ی شما یک خرابه تصور میکنن حال اینکه وقتی این افراد از نزدیک شرکت کسپرسکی رو ببینن مو به تنشون سیخ میشه و از شدت تعجب به تیمارستان منتقل خواهند شد چرا که کار در کسپرسکی منوط به داشتن علم و سوادیست که کارمندان ۱۵ سال تجربه شما نمیتوانند حتی به عنوان منشی استخدام شوند
بعد از پشت کوه میان بیرون تجارت لایسنس راه میندازن سر از آی تی هم در نمیارن تا وقتی سود داره که خب سود داره همین که ضرر میکنن فکر میکنن میتونن پنبه ی شرکتی رو بزنن و راجع به هر چیزی که فراتر از حد علم و شعورشونه نظر هم بدن
واقعا تاسف باره
دیسنا www.DISNA.irبا سلام .

1- همه اخبار و گزارشات و یادداشتهای دیسنا با ارائه منابع ، دلایل ، مدارک و مستندات معتبر و موثق ارائه شده .

2- در بیشتر موارد حتی مدارک و مستنداتی ارائه شده که به نقل از خود وب سایت کسپرسکی و نمایندگانش می باشد . ( و به قول معروف خودشان ، خودشان رو لو داده اند و زیرکی و دقت بالای نویسندگان دیسنا است که برخی موارد را افشاء نموده . )

3- جالب است که به خاطر همین مطالب به قول شما کودکانه و غیر واقعی ، شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی اقدام به اصلاح وب سایتش نموده است که برای نمونه میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

- پایان دادن به سوء استفاده از نام و لوگو و اعتبار کمپانی کامیوتر لینکس خاورمیانه ، در حالی که 8 ماه قبل این شرکت ارتباط با کسپرسکی را به طور کامل قطع کرده بود .

- تغییر در شیوه درج نام نمایندگان ، به دلیل انتشار خبری توسط دیسنا که در آن به طور کامل توضیح داده شده بود چرا شرکت شیاد و فریبکار کسپرسکی سیستم و سیاست نامنظم و نامرتی را در درج نام نمایندگانش دارد .

4- آنچه به وضوح قابل مشاهده است این موضوع است که شرکت کسپرسکی اصلآ یک شرکت با فعالیت امنیتی نیست و بیشتر در زمینه خبر ، تبلیغات و کلاهبرداری فعالیت دارد . ( موسیقی را فراموش کردیم .)

5- اصولآ در شآن کارشناسان خبره امنیتی شرکت دورانتاش و نویسندگان محترم وب سایت معتبر دیسنا نیست که در یک شرکت شیاد ، دزد و کلاهبردار فعالیت نمایند . پس آن موقعیت استخدامی منشی در شرکت شیاد کسپرسکی برای خود شما خوب است .

6- با توجه به استعفای دهها کارمند و مدیر و مدیر ارشد از شرکت شیاد کسپرسکی هم اکنون صدها موقعیت شغلی در این شرکت روسی خالی است . هر چند به دلیل کاهش شدید فروش و رو شدن سیاستها و فعالیتهای اصلی این شرکت کسی تمایلی به همکاری با این شرکت نامعتبر ندارد .

7- فعالیت شرکت دورانتاش در حوزه امنیت فناوری اطلاعات فقط شامل فروش چند لایسنس ضد ویروس نمی شود .

اصلی ترین وظیفه شرکت دورانتاش ارائه اطلاعات صحیح و معتبر به کاربران و شرکتهای ایرانی و ارائه آموزشهای ارزنده می باشد .

چیزی که کسپرسکی و فروشندگانش و چند شرکت فروشنده ضد ویروس دیگر به شدت از آن همیشه در هراس و نگرانی هستند دقیقآ همین موضوع است ( یعنی دریافت اطلاعات معتبر توسط کاربران ایران ) و به همین جهت است که با همکاری برخی اشخاص و شرکتها و خبرگزاری ها و رسانه ها و کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران به شدت مشغول انتشار اخبار و اطلاعات کذب و نادرست و اشتباه هستند تا هر چه بیشتر کاربران ایرانی را فریب دهند .

- نام و مشخصات خود را هنگام ارسال نظر لطفآ بنویسید . ( نوع نگارش نظرتان نشان میدهد از خوانندگان همیشگی وب سایت دیسنا هستید و حتمآ بارها این نکته به شما تذکر داده شده ولی شما از درک همین موضوع نیز عاجز بوده اید . )

دیسنا : مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس ها و تهدیدات سایبری
www.disna.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو