دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها
امنیت، هدیه ما به شماست.
                                                        
درباره وبلاگ

دیسنا : خبرنامه تخصصی آنتی ویروس ها

ارائه آخرین اخبار ، اطلاعات و آموزش در حوزه آنتی ویروس ها

Durantash Information Security News Agency

www.DISNA.ir

مدیر وبلاگ : دیسنا www.DISNA.ir
برچسبها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس


http://antivirus.durantash.com/images/disna/kl-logo-black.jpg

شرکت روسی کسپرسکی دیوانه وار در حال انتشار اخبار کذب و دروغ با اهداف ایجاد موج تبلیغاتی و فریب کاربران است .

برای نمونه شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی نام ویروسی که پیش از این توسط دیگر شرکتهای امنیتی از جمله Fox-it و Group-IB با نام Anunak شناسایی شده را به Carbanak تغییر داده و با یک تیتر خبری جنجالی و اغواء کننده و متن ساختگی و توهم زا و طرح ها و نمودارهای گرافیکی از طریق وب سایت نیویورک تایمز منتشر نموده است .

کسپرسکی برای اثرگذاری خبرسازیش تلاش کرده از ارقام فضایی استفاده کند :

یعنی سرقت 1 میلیارد دلار از 100 بانک بین المللی . ( دروغ هر چه بزرگتر ، باور کردنش راحت تر )

حال چگونه کسپرسکی میزان مبلغ سرقت شده ( 300 میلیون تا 1 میلیارد دلار ) و تعداد بانکهایی که از آنها سرقت شده را فهمیده فقط باید از مدیران خلاق شرکت شیاد و کلاهبردار کسپرسکی پرسید !

Anunak (aka Carbanak) Update

البته از کسپرسکی بعید نیست .

شرکتی که مشخص شده تعداد کاربرانش را به دروغ 300 میلیون اعلام کرده ، گفتن دروغهای بزرگتر و بیشتر طبیعی و عادی است .


" شناسایی پیچیده ترین جاسوس افزار تاریخ " توسط کسپرسکی ، خنده دار تر از ادعای قبلی کسپرسکی :

خبر دیگری که به فاصله بسیار اندکی پس از خبر " بزرگترین سرقت سایبری تاریخ " توسط کسپرسکی منتشر شده ، خبر شناسایی " پیچیده ترین جاسوس افزار تاریخ " توسط این شرکت می باشد .

برخی از رسانه های عوض شبکه خبرپراکنی شرکت کلاهبردار کسپرسکی این خبر را با عنوان "کشف پیچیده‌ترین شبکه هکری جهان " منتشر کرده اند .

( جالب است در طول سالهای اخیر همیشه در ابتدا پیچیده ترین و بزرگترین و خطرناک ترین تهدیدات و حملات سایبری فقط توسط کسپرسکی شناسایی شده اند و پس از آن در عرض 24 ساعت تا 1 هفته بعد مشخص شده همیشه ادعاهای کسپرسکی نادرست و اشتباه بوده ! )

فاصله بسیار اندک انتشار این اخبار با یکدیگر ثابت میکند کسپرسکی تیمهای خبری و تبلیغاتی خود را برای ایجاد موج خبری و تبلیغاتی و فریب گسترده کاربران و شرکتها مخصوصآ در ایران بسیج کرده است .


در خبر " شناسایی پیچیده ترین جاسوس افزار تاریخ " کسپرسکی مدعی شده موفق به شناسایی چندین برنامه جاسوسی بسیار خطرناک شده که از حدود 15 تا 20 سال پیش در حال فعالیت هستند .

کسپرسکی سپس این ویروسها و جاسوس افزارها را به آمریکا و سازمان امنیت ملی آمریکا ( NSA ) و سازندگان ویروسهای رجین و استاکس نت و فلیم ارتباط داده است .

توهم و تخیل کسپرسکی آنقدر قوی بوده که شرکتهای وسترن دیجیتال ، سیگیت ، مکستور ، توشیبا و آی بی ام و دیگر کمپانی های برتر فناوری را نیز به جاسازی این جاسوس افزار در سخت افزارهای خود مخصوصآ هارد دیسکها متهم کرده و ادعا کرده بیشترین آلودگی در کشورهای ایران ، روسیه ، پاکستان ، افغانستان ، هند ، چین ، سوریه و مالی شناسایی شده اند .

پاسخ شرکتها و سازمانهای مورد اتهام کسپرسکی جالب است :

شرکتهای سیگیت و مکستور اصلآ کسپرسکی را حساب نکرده و فقط طی اطلاعیه ای اعلام کردند تجهیزات این شرکت ها دارای امنیت بالایی است و فاقد هرگونه بدافزار و جاسوس افزار می باشد .

سازمان امنیت ملی آمریکا ( NSA ) اعلام کرده قرار نیست به یاوه گویی ها و اتهام زنی های هر شخص و شرکتی پاسخ دهد .

شرکتهای توشیبا و آی بی ام هم تا این لحظه کلآ خبر و ادعاهای کسپرسکی را نادیده گرفته اند و اهمیتی به آن نداده اند .

نکته ای که باید به آن توجه شود :

کسپرسکی به دلیل اینکه نتوانسته با کمپانی های بزرگ و معتبر آنتی ویروس رقابت کند و هم اکنون در رقابت با شرکتهای متوسط و کوچک ضد ویروس نیز دچار مشکلات و دردسرهای جدی شده به هر دری میزند تا کاربران را به خرید محصولاتش قانع کند .

خبرسازی های آقای اسنودن " کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا " و ویروسهایی مانند فلیم و استاکس نت که اتفاقآ همه اولین بار توسط شرکتهایی بجزء کسپرسکی شناسایی شده اند و تشدید جدال بین روسیه با اروپا و آمریکا مخصوصآ بر سر اوکراین و شبه جزیره کریمه ، باعث شده تا کسپرسکی بهانه خوبی برای خبرسازی و انتشار مطالب کذب و نادرستش پیدا کند .

از طرفی تقریبآ هیچ شرکت بزرگ و معتبر فناوری حاضر به همکاری با شرکت کلاهبردار کسپرسکی نبوده و در یکی دو مورد قراردادهای منعقد شده بین آنها یا از همان ابتدا اجرا نشده و یا پس از زمان اندکی فسخ شده است .

البته نباید فراموش کرد کاربران بیش از اینکه نگران جاسوسی های آمریکا باشند ، نگران جاسوسی های دولتها و شرکتهای روسی و چینی بوده اند .

مخصوصآ که تاریخ ثابت شده کشورهای چین و روسیه هیچ تعهدی نسبت به مسائل بین المللی ندارند .

از طرفی به نظر میرسد برخی دولتها مانند دولت آمریکا چندان بدشان نمی آید که کاربران ، شرکتها و سازمانهای برخی کشورها از آنتی ویروس ها و محصولات شرکت روسی کسپرسکی استفاده کنند !!!

شرکت روسی کسپرسکی بر خلاف ادعاهایش مشکلات جدی در تولید و پشتیبانی آنتی ویروس هایش دارد .

برای نمونه چندین بار تصحیح آپدیتهای اشتباه آنتی ویروسهای این شرکت بین 3 روز تا 20 روز طول کشیده است .

حتمآ میدانید در ضد ویروسهای کسپرسکی نقص های امنیتی بسیار خطرناکی شناسایی و افشاء شده اند که کسپرسکی حتی برای ماهها قادر به رفع و ترمیم آن نقص های امنیتی نبوده و در چندین مورد تا ارائه نسخه جدید کسپرسکی در صدد رفع نقص های امنیتی بر نیامده است .

موارد افشاء نشده بماند .

( کافیست عبارت " نقص امنیتی
کسپرسکی " را گوگل جستجو کنید تا اخبار مربوطه را در دیسنا مشاهده نمائید . )

از طرفی برخی ویژگی های امنیتی و حفاظتی که در آنتی ویروس های کسپرسکی به کار رفته و این شرکت در تبلیغاتیش بر روی آنها تاکید بسیاری دارد ، یا صرفآ تبلیغاتی هستند و یا نه تنها کمکی به افزایش امنیت نمیکنند ، بلکه امنیت کاربران را با تهدید جدی مواجه میکند .

برای نمونه برخی ویروسها و تروجانها به سادگی قادر به سرقت اطلاعات از کیبورد مجازی می باشند " ویژگی که کسپرسکی بر روی آن تبلیغ کرده است . " و یا ویروسهایی که به سادگی قادر هستند از ویژگی سندباکس ( Sandbox ) تعبیه شده در آنتی ویروس های کسپرسکی عبور کرده و هسته اصلی سیستم را آلوده کنند .

باید دید تا چه زمانی کسپرسکی قادر است به روند خبرسازی های نادرست و اشتباه خود ادامه داده و چه تعداد از کاربران ساده لوح فریب ترفندهای خبری و تبلیغاتی این شرکت روسی را میخورند !

مورد تاسف بار این است که وب سایت مرکز ماهر طبق معمول به انتشار اخبار مبهم و نادرست کسپرسکی ادامه داده و از انتشار اخبار و نظرات شرکتهای معتبر و کارشناسان خبره امنیتی طفره می رود .

اخبار مرتبط :

چرا کسپرسکی شایعه کرد سهامش در بورس عرضه شده ؟


دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایراننوع مطلب : اخبار تهدیدات و ویروسها، اخبار شرکتها، تحلیل و بررسی، 
برچسب ها : کسپرسکی، ویروس، تروجان، کاسپراسکی، کسپراسکی، آتنا، آواژنگ،
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic